Jak rozpoznać podrobione lampy ksenonowe: Sprawdź, czy kupujesz oryginalną

Sprawdź czy twoje lampy ksenonowe są oryginalne
Artykuł dodany prze @czyoryginal.pl

Reflektory samochodowe to jeden z najważniejszych elementów samochodu. Są one również jednym z najłatwiejszych do podrobienia, dlatego kupując nowe reflektory należy zawsze uważać na podróbki. Szczególny problem stanowią podróbki żarówek ksenonowych - w Internecie dostępnych jest ponad 10 różnych typów podróbek. Podróbki te mogą być niezwykle przekonujące i często są sprzedawane jako oryginalne części przez pozbawionych skrupułów sprzedawców, którzy chcą tylko zarobić na niczego nie podejrzewających klientach. W tym artykule przedstawimy wszystko, co musisz wiedzieć o rozpoznawaniu podrobionych samochodowych lamp ksenonowych i sprawdzaniu, czy dana część jest podrobiona przed jej zakupem.

Co to jest reflektor ksenonowy?

Ksenon to rodzaj gazu używanego w reflektorach do wytwarzania białego światła. Gdy ksenon jest stosowany w reflektorach, światło czerwone i niebieskie są oddzielane i wytwarzane w postaci białego światła o niskiej temperaturze barwowej 3200K. Taka temperatura barwowa jest idealna do użytku drogowego, ponieważ w mniejszym stopniu powoduje zmęczenie oczu niż światło białe o wyższej temperaturze barwowej 5600K. Lampy ksenonowe są stosowane w wielu samochodach osobowych i ciężarowych. Stosuje się je także w niektórych łodziach i innych pojazdach, np. samochodach terenowych i ciężarowych. Lampy ksenonowe są zazwyczaj droższe w produkcji niż lampy halogenowe i dlatego ich wymiana jest droższa. Ponieważ lampy ksenonowe wytwarzają białe światło, nadają się również do stosowania na parkingach, w garażach i na szlakach. Lampy ksenonowe są zazwyczaj jaśniejsze niż lampy halogenowe o tej samej mocy i dlatego wymagają akumulatora o mniejszej mocy, aby uzyskać taką samą jasność.

Jak sprawdzić, czy nasze lampy ksenonowe są oryginalne?

Jeśli w Twoim pojeździe używane są reflektory ksenonowe, możesz szybko sprawdzić, czy posiadane przez Ciebie lampy są oryginalne. Wystarczy, że podłączysz miernik napięcia do gniazda lampy w reflektorze i zmierzysz napięcie wychodzące z gniazda. Jeśli napięcie wychodzące z gniazda lampy jest zbyt wysokie, oznacza to, że lampa jest fałszywa. Jeśli napięcie wychodzące z gniazda lampy jest odpowiednie lub niskie, oznacza to, że lampa jest oryginalna. Tak więc jest to bardzo proste.

Jak rozpoznać podrobione lampy ksenonowe

Prawdziwe lampy ksenonowe emitują słabą niebieską poświatę, którą można dostrzec tylko wtedy, gdy jest wystarczająco ciemno, a przełącznik reflektorów pojazdu jest ustawiony w pozycji światła niebieskiego. Z kolei fałszywe lampy emitują intensywne i jasne białe światło, które jest wyraźnie widoczne nawet w świetle dziennym. Innym znakiem rozpoznawczym fałszywej lampy ksenonowej jest brak niebieskiego światła na końcu wiązki światła. Prawdziwe reflektory ksenonowe emitują łagodną niebieską poświatę na końcu wiązki światła, która jest ledwo zauważalna - choć jest to oznaka jakości reflektora. Natomiast fałszywe reflektory ksenonowe zazwyczaj nie emitują żadnego niebieskiego światła na końcu wiązki - jest to znak, że dana część jest podróbką.

Jak odróżnić oryginalne lampy ksenonowe od podróbek?

Prawdziwe lampy ksenonowe: emitują słabą niebieską poświatę, którą można dostrzec tylko wtedy, gdy jest wystarczająco ciemno, a przełącznik reflektorów pojazdu jest ustawiony w pozycji światła niebieskiego. Podróbki lamp ksenonowych emitują intensywne i jasne białe światło, które jest dobrze widoczne nawet w świetle dziennym. Natomiast fałszywe reflektory ksenonowe zazwyczaj nie emitują żadnego niebieskiego światła na końcu wiązki - jest to znak, że dana część jest podróbką. Kolejną istotną rzeczą przy wyborze reflektórów bedą terminy ogólne. Oryginalne reflektory zawsze będą miały dedykowaną nazwę oraz numer seryjny producenta. Z drugiej strony, podrobione reflektory są zwykle opatrzone ogólnymi określeniami, takimi jak "Reflektor" lub "Reflektor", bez podania marki części.

12-04-22


Komentarze

Ostatnio dodane

Żarówki H7 samochodowe

Jakie właściwości mają żarówki H7?

Żarówki H7 są jednym z najbardziej popularnych rodzajów żarówek samochodowych. Wykorzystywane są głównie w sam

Zagrożenia związane z podrobionymi lampami samochodowymi

Jakie zagrożenia płyną z korzystania z podrobionych lamp samochodowych?

Reflektory samochodowe to jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa w każdym pojeździe. Należą one równ

Przepisy dotyczące oświetlenia samochodu

Jakie są przepisy dotyczące oświetlenia samochodu?

Wiemy, jak ważna jest widoczność na drodze. Niezależnie od tego, czy jedziesz z rodziną, czy po prostu załatwi

energooszczędne lampy samochodowe

Jakie lampy samochodowe są najbardziej energooszczędne?

W ubiegłym roku Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) opublikowała nowy zestaw norm dotyczących wydajno